MENU
MENU

Barbara Melzer

Absolwentka Studium Wokalnego w Poznaniu. Profesjonalną drogę artystyczną rozpoczęła w premierowej obsadzie musicalu „Metro” z którym występowała na Broadwayu.

Barbara Melzer - Metro
Barbara Melzer
Barbara Melzer - Mamma Mia

Lata 90’ to teatr Buffo w którym zagrała we wszystkich spektaklach m.in: „Do grającej szafy grosik wrzuć”, „Obok nas”, „Tyle miłości”, „Nie opuszczaj mnie”, „Przeżyj to sam”, „Niedziela na głównym” i innych produkcjach teatralno – telewizyjnych duetu Józefowicz – Stokłosa. W tamtym czasie dała się poznać szerokiej publiczności występując w telewizyjnym programie „MDM” do którego została zaproszona przez Wojciecha Mana i Krzysztofa Maternę i w którym zaśpiewała ponad 100 piosenek.

 

Następnie przeniosła się do teatru Roma, gdzie zagrała główne i pierwszoplanowe role w takich spektaklach jak: „Crazy For You”, „Koty”, „Upiór w Operze”, „Mamma Mia”.

Barbara Melzer - Koty
Barbara Melzer - Crazy for you Barbara Melzer - Upiór w operze
 
Barbara Melzer - Chicago

Na swoich deskach gościł ją teatr Komedia gdzie zagrała jedną z dwóch głównych ról (Velmę Kelly) w musicalu „Chicago”, oraz w spektaklach „Stepping Out” i „Songach” Brechta.

Współpracuje z charyzmatycznym reżyserem Wojciechem Kościelniakiem u którego wystąpiła w takich spektaklach jak „Mandarynki i Pomarańcze”, „Kariera Nikodema Dyzmy”, „Kombinat” oraz parokrotnie na koncertach galowych podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.

Barbara Melzer - Dyzma
 

Od paru lat współpracuje z Teatrem Syrena w Warszawie oraz Teatrem Muzycznym w Poznaniu gdzie gra w takich spektaklach jak: „Czarownice z Eastwick”, „Zakonnica w Przebraniu”, „Nine”, „Rodzina Addamsów”, „Virtuoso”, „Kombinat”.

Barbara Melzer - Zakonnica w przebraniu

Wystąpiła w popularnym programie telewizji Polsat „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, którego została finalistką.

Barbara Melzer - Rodzina Addamsów
Barbara Melzer - Zakonnica w przebraniu Barbara Melzer - Rodzina Addamsów

Występowała również na Festiwalach w Opolu, Sopocie, Mrągowie i Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.

Od początku współtworzy Kwartet Szafa Gra.